Bądź z nami na bieżąco

Aktualności

Startuje wyjątkowy projekt!

Startuje wyjątkowy projekt!

Stres może mobilizować do działania i sprawiać, że dajemy z siebie więcej niż zazwyczaj. Gdy jednak trwa zbyt długo, zaczyna męczyć, szkodzić i niszczyć nasze zdrowie. Na szczęście są już znane metody ograniczania jego negatywnych skutków.

Sposobów na walkę ze stresem jest wiele, ale najważniejsze jest, aby były skuteczne. Żeby móc walczyć – trzeba też bardzo dobrze poznać swojego wroga. Nie wystarczy do tego zwykła przeglądarka internetowa, ale pomoc doświadczonego zespołu terapeutów i psychologów, którzy służą swoją wiedzą i kwalifikacjami. Może właśnie teraz zmagasz się z wieloma problemami, chcesz uporządkować własne życie i męczy Cię nadmiar obowiązków oraz zobowiązań? Próbowałeś walczyć ze stresem, ale były to tylko doraźne metody?

Jeżeli tak, to program zdrowotny ,,Profilaktyka chorób odstresowych” jest właśnie dla Ciebie. Jako uczestnik projektu, w pierwszej kolejności poznasz czym jest stres, jak powstaje i jakie są jego pozytywne oraz negatywne następstwa. Dowiesz się więcej na temat chorób odstresowych, które są wynikiem stresu przewlekłego (m.in. reumatyzm, zaburzenia trawienia czy cukrzyca). Jeżeli opanujesz tą wiedzę, spróbujemy zbadać jego źródła. Czasami mogą być to kontakty z ludźmi, tragiczne wydarzenia albo po prostu – zła organizacja pracy.

Na pewno wychwycimy te elementy, przeanalizujemy i znajdziemy rozwiązanie. Trzeci etap to konkretne działania, czyli metody i techniki. Pokażemy jak wykonywać proste ćwiczenia fizyczne, które zdejmą napięcie z wybranych partii ciała, przeprowadzimy analizę SWOT i popracujemy nad wzmacnianiem pozytywnego obrazu siebie. Ma to ogromny wpływ na nasze samopoczucie i budowanie pozytywów!

W trakcie zajęć będziemy pamiętać również o ćwiczeniu asertywności, stanowczym wyrażaniu opinii, samokontroli oraz ćwiczeniach fizycznych. Warsztaty zakończy rozdanie certyfikatów, indywidualna 1-godzinna rozmowa z psychologiem wraz z wydaniem opinii o stanie zdrowia.

Nie zwlekaj i pokonaj stres już teraz!

Udział w bezpłatnych warsztatach można zgłosić w Niepublicznym Ośrodku Zdrowia Psychicznego DIALOG (ul. Hrubieszowska 72, 22-100 Chełm).

Zapisy pod numerem telefonu: 535 151 450, e-mail: nozp.dialog.chelm@gmail.com. Więcej informacji na stronie internetowej: www.dialog.strefa.pl

Udostępnij: